بلاگ

گیره لباس

چطور از گیره لباس استفاده کنیم ؟

  یکی از اشیای منزل که در زندگی روز مره به چشم نمی اید ولی ما بسیار از ان استفاده می کنیم گیره لباس یا گیره رخت شویی میباشد.شاید فکر کنید که اینطور نیست ولی اگر دقت کنید متوجه می شوید که در واقعیت همینطور است . و به تعداد زیاد در کشوی اشیای ما موجود هستند. به خاطر وجود لباسهای مختلف گیره های متفاوتی هم وجود دارد که ما از این گیره های متنوع استفاده می کنیم در این حالت استفاده درست و مناسب از این گیره ها اهمیت زیادی دارد زیرا استفاده نادرست از انها باعث اسیب به البسه شما می شود و رد و اثر  بر روی انها باقی می گذارد.برای مقابله با این وضعیت نا خوشایند بایستی از گیره های لباس به درستی استفاده کنیم و برای همین باید به بعضی از نکات دقت کنید . گیره لباس  

1 - استفاده از گیره لباس مناسب

در ابتدا باید دقت کنید که لباسی را که می خواهید برای خشک شدن با گیره اویزان کنید چه نوع لباسی است و سپس با توجه به ان گیره مناسبی که البسه شما را در بند نگه می دارد را به کار برید . نکته مهم در اینجا نوع جنس لباس شما میباشد مثلا برای لباس های حساس و نازک و لباس نخی که راحت شکل می گیرند باید از گیره های با جنس نرم استفاده کرد و انها را از قسمت های کتف و شانه اویزان کنید .البته برای بعضی لباسها باید از گیره هایی با شکل های متفاوت استفاده کرد .   گیره لباس  

2 - استفاده از فقط یک لباس در هر گیره لباس

یکی از بزرگترین خطاها در موقع استفاده از گیره لباس بستن یک گیره به 2 لباس می باشد این کار باعث فشار اوردن البسه به یکدیگر و چروک شدن انها می شود و برای همین برای هر لباس باید از گیره خودش استفاده کرد و نیز با توجه به شکل و جنس لباستان باید از گیره مناسب استفاده کنید . شاید اگر کمبود جا برای اویزان کردن لباسهایتان به بند دارید استفاده از هر گیره برای هر لباس به نظرتان از دست دادن جا باشد ولی برای حفظ فرم لباستان و عمر بالاتر ان خیلی تاثیر گذار می باشد .   گیره لباس  

3 - استفاده از گیره های غیر رنگی

همانطور که مدل و شکل گیره های لباس متفاوت است جنس های متفاوتی از گیره نیز وجود دارد با توجه به خیس بودن لباسها یکی از مواردی که برای محافظت از البسه ما مهم است استفاده از گیره لباس هایی است که رنگ پس نمی دهند چون بعضی گیره ها در طول زمان با توجه به مواد انها خاصیت خود را از دست می دهند و باعث رنگ دهی به پارجه می شوند مانند بعضی از گیره های فلزی یا با اتصالات فلزی بعضی از گیره های پلاستیکی و چوبی  

مقالات پیشنهادی :

لباس نخی چطور بشناسیم بشوریم و انواع مدلها

و همینطور می توانید مقاله راهنمای خرید شلوار اسلش را بخوانید. برای دیدن محصولات می توانید از این لینک وارد فروشگاه سیرنام شوید .
همچنین می توانید از مقالات مرتبط در پایین صفحه  دیدن کنید.
 
بیشتر بدانید ...
لباس نخی

لباس نخی چطور بشناسیم بشوییم و انواع مدلها

لباس نخی کمترین حساسیت را برای پوست ایجاد کرده و دوست پوست می باشد. ولی معمولا دوام نسبتا پایینی دارند . در این نوشته سعی شده در مورد روش نگهداری تشخیص روش شست و انواع مدلهای پر فروش ان توضیح بدهم.

در اصل همه پارچه ها نخی ( از تار و پود ) هستند . ولی در ایران لباسهایی که با الیاف پنبه تهیه شده اند به لباس نخی معروف شده اند.

مزایا و معایب لباس نخی چیست ؟

لباس های 100% نخی سریع می سوزند . نم را داخل خود نگه نمی دارند و انرا بخار می کنند. اگر عرق کنید بعد از خشک شدن معمولا جای لکه انرا نشان می دهند . در مقابل نور خورشید متمایل به زرد شدن می شوند. و اگر مثلا در یک هوای گرم مدت زیادی رانندگی کنید پریدگی رنگ قسمت های دست و بازو را متوجه می شوید و این پریدگی رنگ ماندگار است و با شستشو رفع نمی شود. + لباس نخی کمترین حساسیت را ایجاد می کند و معمولا با اکثر پوستها سازگار می باشد و باعث دفع عرق می شود و نسبت به پارچه های نایلونی بوی بد بدن را خیلی دیر تر به خود می گیرد . + به خاطر نرمی انها بسیار ترجیح داده میشوند و رنگ غیر طبیعی براقی ندارند . + لباس های نخی به خصوص در تابستان باعث بخار شدن رطوبت بدن در هوا می شوند . - پارچه های نخی خاصیت کشسانی خیلی کمی دارند . - لباسهای نخی نسبت به دیگر لباسها به زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارند . - بدترین خاصیت لباسهای نخی اتو گرفتن سخت انها و سریع دوباره چروک شدن انها می باشد. - ابرفت لباس نخی نسبت به کیفیت پارچه کم یا زیاد به هرحال وجود دارد . - لباسهای نخی نسبت به دیگر البسه گرانتر هستند .  

روش تشخیص لباس نخی :

یک کار تجربی است و در موقع خرید پوشاک روش خاصی ندارد و با دست کشیدن و لمس پارچه بایستی به  پلاستیک یا نخی  و یا مخلوط نخ و پلاستیک بودن ان پی  ببرید.که پارچه های پلی استر لیزتر هستند و رنگ براق تری دارند . البته در بعضی از پارچه های خارجی به علت نساجی پیشرفه به کار رفته در انها درصد پایینی پلی استر به پارچه وارد می کنند که باعث افزایش عمر و بهتر شدن خاصیت دوام اتوی این نوع پارچه ها می شود. ولی تشخیص ان بسیار مشکل می باشد . و بعد از یکبار استفاده می توان انرا تشخیص داد. مثلا اگر چروک نشود حتما در ان پلی استر به کار رفته است.  

بلوز نخیچطور پارچه نخی را تشخیص بدهیم ؟

البته این روش را در پارچه های نخی می توان استفاده کرد زیرا کناره های ان دوخته (زیگزال) نشده است . چند رشته از نخ را از پارچه جدا کرده و می سوزانیم اگر مانند مشما جمع شد و دود ان سیاه بود که از الیاف مصنوعی است ولی اگر به حال پودر شد و دود سفید داشت و تقریبا چیزی از ان باقی نماند ان پارچه نخی می باشد. البته بعضی از پارچه ها مخلوطی از پنبه و الیاف مصنوعی هستند که باید با تعداد بیشتری تار نخ انها را تشخیص داد .

 

انواع مدل لباس نخی :

در اینجا به بعضی از پوشش هایی که با لباس نخی هم دوخته می شوند اشاره کردم .  
 • شومیز :

بیشترین خواهان شومیز دختران هستند. قد 60 الی 70 سانتیمتر دارد . معمولا یقه مردانه است و اغلب در سایزهای 36 تا 44 می باشد .بیشتر با پارچه های نخی ساتن کرپ طرح دار و ساده تهیه می شود  و مصرف عصر و شب دارد .  
 • بلوز :

از شومیز کوتاهتر است قد 50 الی 65 سانتیمتر است. در سایزهای 34 تا 44 می باشد. بیشتر با پارچه های نخی ساتن کرپ طرح دار و ساده تهیه می شود  و مصرف عصر دارد .  
 • تونیک :

تونیک ها معمولا از نظر سایز ازاد می باشند و قد انها بلند است (معمولا تا زیر باسن) بیشتر در سایزهای بزرگ تولید می شود و استفاده عصر  دارد .و بیشتر با پارچه های گلدار دوخته می شود . (نخی ریون ویسکوز کرپ )  
 • پیراهن حاملگی :

بیشتر مدل بالا تنه کوتاه دوخته می شود و اکثرا بدون یقه می باشد و یقه گرد - یقه گلابی - یقه خشتی و مصرف عصر و شب دارد .

لباس نخی 5

چطور لباس نخی را بشوییم ؟

 • لباس نخی را باید با اب سرد بشوریم و یا حداکثر تا اب 30 درجه .و در شست اول باید تنها شسته بشود .
 • با پودرهای انزیم دار شسته نشود که مانند وایتکس عمل می کند .
 • چه در شست و شو با دست و چه با ماشین لباسشویی پودر را مستقیم به پارچه نزنید . و مثلا پودر رادر یک استکان با اب مخلوط کرده وخوب هم بزنید و بعد از چند دقیقه برای شست از ان استفاده کنید که بسیار در یکنواخت شسته شدن لباس موثر است .
 • در موقع شست با ماشین لباسشویی درجه را روی نخ و لباس های ملایم قرار دهید .
 • اگر با دست لباس را می شورید با ملایمت بشورید و به لباس چنگ نزنید و صبر کنید محلول کار خود را انجام بدهد .
 • بعد از شستن داخل خشک کن نیندازید که به شدت عمر لباستان را کم میکند .
 • بعد از شست هرگز برای ابگیری لباس را نچلانید که باعث کهنه شدن ان می شود.
 • بعد از شستن لباس را دو یا سه بار بتکانید و سپس اویزان کنید .
 • بهتر است انرا در جلوی افتاب خشک نکنید و در  سایه اویزان کنید.
بگذارید در اینجا تجربه ای را در این مورد بازگو کنم . یک روز یک مشتری خانم لباسی را که چند روز قبل تر خریداری کرده بود,  با عصبانیت برگرداند. وقی دلیلش را پرسیدم گفت که این لباس را یک بار شسته و شبیه کهنه شده است و به دردش نمی خورد. لباس را از مشتری گرفتم و به او گفتم که فردا دوباره برای گرفتن لباس مراجعه کند. با یک اتوی بخار لباس دوباره زنده شد. مشتری خانم وقتی فردا برای گرفتن دوباره لباس امد, تصور می کرد که لباس را تعویض کرده ام و در نهایت بازگو کرد که موقع ابگیری لباس را به شدت چلانده بود و به این خاطر لباس شکل خود را از دست داده بود .  

چرا بهتر است لباسها را پشت و رو بشوریم ؟

اولا ممکن است با لباسهای پرز دار بشوریم که باعث پرز گرفتن لباس نخی ما بشود . و دلیل دیگر هم اینستکه لباس به هم ساییده می شود و قسمت روی ان کیفیت و شفافیت خود را از دست می دهد . و اگر دیده باشید خشکشویی ها اکثرا پشت و رو می شورند .  

چرا در شست اول لباس را تنها بشوریم ؟

زیرا حتی در پارچه های با کیفیت هم یک ته رنگ وجود دارد و بعضی از این پارچه های نخی کیفیت رنگ پایینی دارند و بعضی از رنگهای انها در یکدیگر پخش می شوند.  

چرا لباسهای نخی با درصد پایین پلی استر بهتر است ؟

زیرا باعث میشود بعضی از نقاط ضعف لباس نخی مثل دوام پایین پرز گیری زیاد و خاصیت چروک شدن سریع ان بهبود پیدا کند .  

لکه گیری لباس نخی :

برای هر نوع لکه (روغن خاک و گل چربی و... ) یک روش باید استفاده کرد و در این مقاله فقط اشاره ای می کنم و در یک مقاله مفصل در سایت سیرنام فقط راجع به لکه گیری از لباس توضیح خواهم داد .  

لکه گیری از لباس نخی سفید :

بسته به تعداد لباستان مقداری وایتکس را با پودر لباسشویی مخلوط کرده و هم میزنیم بعد از چند دقیقه انرا در تشت ابی که لباسها را ریخته ایم می ریزیم . بعد از 40 دقیقه تا یکساعت لباسها را از اب خارج می کنیم . اکثر مواقع به هیچ کار دیگری نیاز نیست و لباس مثل پودر سفید شده است .  

عکس مدل لباس نخی :

  دامن نخی   لباس نخی

چطور لباس نخی را اتو کنیم ؟

همینطور که در بالا گفتیم خاصیت پارچه های نخی این است که سخت اتو می گیرند و بعد از اتو شدن به سرعت از حالت اتو کاری شده خارج شده و چروک می شوند به خصوص در محل اتصالات مفاصل بدن و نیز در قسمت کمر اگر مثلا پیراهن نخی را در شلوار قرار می دهید که برای بعضی افراد مخصوصا برای کسانیکه مشاغل رسمی دارند استفاده از انرا دشوار میکند. لباسهای نخی را حتما باید به صورت مرطوب اتو کنیم در صورت خشک بودن لباس هم اتو گیری پارچه سخت و زمانبر می شود و هم به پارچه اسیب می رساند . برای اتو کاری به اب بیشتری نسبت به پارچه های دیگر  نیاز داریم . حدود 5 تا 10 دقیقه قبل از اتو کاری پارچه را با اب پاش خیس می کنیم اینکار باعث می شود که نم به داخل تار و پود پارچه برود و ما انرا خشک اتو نکنیم . و در  ضمن به درجه اتو دقت کنید و درجه انرا باید ملایمتر و پایینتر از پارچه های دیگر قرار داد .  

ابرفت لباس نخی :

اگر پارچه ما صد در صد نخی باشد . هر چه تار و پود ان بیشتر بسته باشد و یا به هم  نزدیک باشد . ابرفت ان کمتر است مثلا در پارچه های بی کیفیت وقتی پارچه را با اب می شوریم مشاهده می کنیم که تار و پود به هم نزدیک شده اند ولی قد یک شلوار از 105 سانت به 93 سانت رسیده است ولی در پارچه با تار و پود بسته ممکن بود کلا 2 سانتیمتر ابرفت داشته باشد .   شلوار نخی

خرید لباس نخی و کیفیت پارچه ان :

از نکاتی که در خرید لباس نخی باید به ان توجه کرد یک مساله همین مورد که در بالا اشاره کردیم یعنی بسته بودن تار و پود پارچه بسیار مهم است . و دیگری کیفیت نخ و وزن نخ پارچه است . البته گاهی بعضی از پارچه ها تار و پود بسته ای هم دارند ولی نخی که پارچه از ان بافته شده پوک هستند و وزنی ندارند. و گاها دیده شده بعد از یک بار پوشیدن لباس پاره شده است . که اگر پارچه ای خیلی سبک بود باید به ان مشکوک بود.   برای دیدن محصولات می توانید از این لینک وارد فروشگاه سیرنام شوید . همچنین می توانید مقاله انواع  شلوارک مردانه زنانه را بخوانید . و همینطور می توانید مقاله راهنمای خرید شلوار اسلش را بخوانید.
همچنین می توانید از مقالات مرتبط در پایین صفحه  دیدن کنید.
 
بیشتر بدانید ...
شلوارک

شلوارک مردانه زنانه توضیحات قیمت و انواع مدلها

شلوارک پوششی است که در سالهای اخیر بسیار پر طرفدار بوده و تولید و فروش ان بسیار افزایش یافته است.

شلوارک به معنی شلوار کوتاه است که بسته به مدل ان از کمی بالاتر از زانو تا  نیمه بین زانو تا مچ پا را می پوشاند.این پوشش مدلها و جنس های مختلفی دارد که بعضی از پر فروشترین انها در این نوشته مطرح شده است.

  از لینک خرید شلوارک مردانه  وارد قسمت شلوارک در فروشگاه شوید . از لینک خرید شلوارک زنانه  وارد این قسمت در فروشگاه سیرنام شوید .  

شلوارک اسپرت مردانه :

می توان گفت که پرفروشترین و پر کاربردترین نوع این پوشش می باشد که از پارچه های نرم وکشی ( مانند ملانج ودورس در شلوارهای اسلش ) در دوخت ان استفاده شده است بسته به مدل  در پایین ان هم به صورت کشی و هم بصورت ساده تولید می شود . اکثرا کمر انها مانند شلوارهای راحتی کشی می باشد . و هم در منزل باشگاه و گردش استفاده می شود.
شلوارک مردانه اسپرت
مردانه اسپرت

شلوارک ورزشی :

بیشتر برای ورزش استفاده می شود و باید دارای قابلیت انعطاف بالا و عدم ایجاد مزاحمت و محدودیت در موقع ورزش باشد. اکثرا از جنس پلی استر ویا پلی استر و نخ می باشد.در بعضی از مدلها مثل مدل بوکسر قد ان کمی بالاتر از زانو می باشد. مانند عکسهای زیر   شلوارک بوکسر

شلوارک راحتی مردانه :

این نوع پوشش در منزل استفاده می شود و بیشتر از جنس های نخی و تترون می باشند . البته در سالهای اخیر با پر فروش شدن شلوارکهای اسپرت فروش این نوع پوشش به شدت کم شده است.

شلوارک جین :

در ایران تولید و فروش زیادی ندارد ولی هم مدل مردانه و هم  نوع زنانه ان مشتریان مخصوص خود را دارد نوع زنانه ان تنوع بسیار بالایی دارد. شلوارک جین زنانه

شلوارک مردانه کتان :

این نوع شلوارکها هم بصورت کمر کشی و هم بصورت کمربند خور و زیپدار می باشد واز مدلهای پر فروش  می باشد و معمولا جیبهای زیادی برای قرار دادن اشیای مختلف مثل موبایل کلید کیف پول و.. را دارد . البته اگر می خواهید اشیای زیادی را با خود به همراه داشته باشید باید از مدلهای کمربند دار استفاده کنید. شلوارک کتان مردانه

شلوارک نخی مردانه :

نمی توان در گروه خاصی از شلوارکهایی که در بالا گفتیم قرار داد ولی بیشتر در شلوارکهای راحتی و خانگی تولید می شود و باید توجه کنید که به علت نخی بودن دوستدار پوست است اما دوام پایینی دارند و کلا در البسه پایین بدن (به غیر از لباس زیر ) بهتر است برای بهره بردن  از خاصیتهای نخ و پلی استر از جنسهای ترکیبی نخ و پلی استر استفاده کنیم. که هم برای پوست حساسیت ایجاد نکند و هم دوام بالاتری نسبت به پارچه های تمام نخی را داشته باشیم. شلوارک مردانه

شلوارک زنانه :

در تمامی گروههای بالا در کنار مدل مردانه شلوارکهای مدل زنانه ان نیز موجود می باشد. و علاوه بر اینها مدلهای مجلسی و اسپرت زنانه نیز به فروش می رسد.  

تاپ شلوارک :

تنوع بسیار بالایی دارد. و عموما در مدلهای زنانه تاپ و شلوارک هر دو از یک جنس میباشد. ولی در مدلهای مردانه بهتر است جنس شلوارک کمی ضخیم تر از جنس تاپ باشد. در مدلهای تولید شده در ایران بیشتر از پارچه های ملانج و ویسکوز استفاده می شود . البته در مدلهای زنانه از پارچه های ریون ساتن جین و.. نیز استفاده می شود.  

خرید شلوارک :

بسته به نوع کاربردی که میخواهید داشته باشید دارد.و از نکاتی که باید به ان توجه کرد کمر کشی یا کمر بند خور بودن ان و همینطور جنس نخی یا پلی استر بودن ان می باشد. و نیز در مدلهای اسپرت و خانگی شلوارکها را کمی بزرگتر از سایزی که برای شلوار می پوشند خریداری می کنند.   برای دیدن محصولات از لینک تاپ شلوارک می توانید وارد قسمت شلوارکها در فروشگاه شوید. هچنین می توانید مقاله راهنمای خرید شلوار اسلش را بخوانید.   و همینطور می توانید از مقالات مرتبط در پایین صفحه  دیدن کنید.  
بیشتر بدانید ...
خرید شلوار اسلش

راهنمای خرید شلوار اسلش مردانه (بچه گانه) (جدید ارزان) اپدیت 2021

شلوار اسلش چیه؟ اگر قصد خرید شلوار اسلش مردانه (بچه گانه) را دارید و این نوشته را که تجربه چند سال کار من از تولید و فروش انواع شلوار راحتی است را می خوانید این راهنما می تواند برای شما مفید باشد.

اگر از خودتان پرسیدید که به چه نوع شلوار راحتی  , باید شلوار اسلش بگوییم.و اصلا چه فرقی با شلوار راحتی خانگی دارد.

برای دیدن محصولات می توانید از این لینک وارد فروشگاه سیرنام شوید .   شلواراسلش یک نوع شلوار راحتی که معمولا کمی ضخیمتر از شلوارهای راحتی خانگی است مثل شلوار راحتی های خانگی کمر ان کشی می باشد ولی متفاوت از شلوارهای خانگی عموما در قسمت کمر برای تنظیم و یا زیبایی دارای بند می باشد و کمر انها دو تکه و با درز به شلوار دوخته شده است و نسبت به شلوارهای بیرونی (پارچه ای و جین) پارچه ای نرمتر دارند. شلوار اسلشاوایل که این شلوارها به بازار امده بود بعضی به ان شلوار ورزشی و بعضی هم حتی زیر شلوار می گفتند.ولی به هر حال این شلوار توانست بازار فروش خود را پیدا کند. از مهمترین دلایل موفقیت این شلوارها  راحت بودن (باتوجه به نوع پارچه نرم انها) شیک بودن و نیز کاربرد انها هم به عنوان شلوار خانگی شلوار کار (مثلا راننده ها ) شلوار بیرونی و نیز بعضی از طرحهای ان به عنوان شلوار ورزشی می باشد. ست کردن این پوشش با لباسهای اسپرت بسیار راحت و شیک می باشد.      

شلوار اسلش مردانه:

این سایز از اسلش پرفروشترین سایز در این شلوارها می باشد که خود بسته به مشتری به دو دسته اسلش طرحدار و اسلش ساده (2جیب جلو و معمولا یک جیب در قسمت پشت کار) تقسیم میشود که خرید شلوار اسلش مردانه در مدل اسلش ساده در این سایز بیشتر از اسلشهای مدل دار می باشد.   شلوار-اسلش-مردانه

شلوار اسلش پسرانه:

منظور از اسلش پسرانه از  قد50  تاحدودا 90 سانتیمتر است که بین سن 3 تا 10تا 12 سال بسته به قد و جثه کودک می باشد.در این سایز بیشتر شلوارهای شاد ورنگی و چاپدار به فروش می رسند. البته جدیدا بعضی از مدلهای اسلش مردانه هم در این سایز تولید می شود.در این سایز به علت بازی بچه ها هر چه جنس بهتری تهیه کنید دوام بیشتری دارد.   برای دیدن محصولات پسرانه می توانید از این لینک وارد خرید شلوار اسلش پسرانه شوید .    

شلوار اسلش تین ایجر (نوجوان) :

این سایز شامل قد حدود 90 و 95 و 100 و گاهی 105 سانتیمتر می باشد.نوجوانان عموما  در خرید شلوار اسلش از مدلهای ساده استقبال نمی کنند و اکثرا مدلهای جدید و طرحدار ومد روز در این سایز بیشتر به فروش می رسد.
شلوار اسلش طرحدار پسرانه
شلوار اسلش طرحدار پسرانه
شلوار اسلش مدلدار
شلوار اسلش مدلدار
 

شلوار اسلش دخترانه و زنانه :

دراین بخش در سالهای قبل کمترین تنوع طرح و مدل و تولید را شاهد بودیم ولی علاقه این گروه به خصوص دختران به این پوشش در حال افزایش بود که همین تقاضا باعث تولید مدلها و طرحهای جدید شد. در سالهای پیش بعضی خانمها به علت کمبود مدل زنانه و دخترانه بعضی مدلهای مردانه و پسرانه را می خریدند. امسال یعنی سال 98 در این بخش تنوع تولید زیادی را می بینیم به خصوص روی مدلهای دمپا کش که بیشتر روی پارچه های بنگال و تریگال دوخته شده اند. برای مشاهده محصولات این دسته به این لینک خرید شلوار اسلش دخترانه وارد شوید.  

شلوار اسلش طرح دار (مدل دار) :

همانطور که در بالاتر نوشتم شلوارهای اسلش از لحاظ ظاهر و مدل به دو دسته ساده و طرحدار تقسیم می شوند.اسلش های ساده معمولا دو جیب در قسمت جلو ویک جیب در قسمت پشت کار دارند. ولی شلوار اسلش طرح دار 6جیب 5 جیب پیله دار دمپا زیب و ...موجود است . که عکس تعدادی از انها را میبینید.

عکس شلوار اسلش:

  شلواراسلش سایزبزرگشلواراسلش ساده     خریدشلواراسلشخرید شلوار اسلش

شلوار اسلش جدید 2020 :

الان که این مقاله را می نویسم ابتدای سال 99 و اوایل سال 2020 می باشد و در این زیر گروه از پوشاک نیز مانند بخشهای دیگر پوشاک هر سال یک مدل یا جنس پر فروش و به قولی مد میشود.   مثلا سالهای پیش  یکسال شلوارهای اسلش سنگشور طرح لی خیلی پرفروش بود و در اوایل سال 96 به هر تولیدی که می رفتیم شلوارهای اسلش طرح ارتشی (لجنی) می دیدیم و بعد از اشباع این مدل  مدلهای زیتونی و مشکی برچسبی و حالت کمی چسبان و اندامی خیلی پر فروش بود که در همین سال 98 هم ادامه داشت. ولی امسال با توجه به بحران کرونا از اواخر پارسال و الان که اردیبهشت 99 است مدل خاصی بورس نشده و مثل سال 98 فعلا هم مدلهای کمی چسبان و اندامی پر فروش است.    

جنس شلوار اسلش :

همانطور که می دانید شلوار اسلش یک شلوار راحتی می باشدبنابراین این شلوارها باید از پارچه ای که نرم و کمی کشی باشند دوخته شوند. ویا اگر پارچه کشی ندارند باید دارای قواره بزرگتری باشند تا نقص کشی نبودن پارچه ان رفع شود. این پوشش را با پارچه های متنوعی مانند دورس ,پلی استر ,ملانژ دورو ,'گلکسی کجراه بنگال و....تولید می کنند. ولی نکته ای که در مورد اسلشهای نخی دیده می شود که دوام کمتری نسبت به اسلشهایی که ترکیبی از نخ و پلی استر هستند را دارا می باشند و از کم دوام ترین شلوارها اسلشهای نخی هستند.و نیز سریعا بعد از عرق سوز شدن از ناحیه خشتک پارچه پوسیده وسوراخ می شود و یا  روی پارچه دانه (دون دون) ایجاد  می شود.

شلواراسلش پسرانه

شلوار اسلش کتان :

اگر در سایتهای اینترنتی و یا در خیابان دیده باشید بعضی از مدلهای کتان که اکثرا جیبدار هستند و به رنگهای خاکی سبز زیتونی و مشکی هستند وقواره جذبی هم دارند را درست یا نادرست اسلش می گویند چون اینها هیچکدام از خواص این شلوارها که راحتی و کمر کشی بودن را ندارند و ما در سایت سیرنام اندسته از این شلوارها را که کمر کشی دارند را در قسمت شلوار اسلش به فروش می رسانیم.  

شلوار اسلش سایز بزرگ :

حدودا به سایزهای کمر بزرگتر از 44 و 46 در سایز بندی ایرانی (دور کمر تقسیم بر 2 ) تا بالاتر مثلا 60 سایز بزرگ میگوییم  در این سایزها بیشتر اسلشهای مدل ساده به فروش می روند.  

خرید شلوار اسلش ارزان :

این نوع شلوارها معمولا از پارچه و دوخت ضعیفتر برخوردار هستند .ولی  در سایت سیرنام سعی کرده ایم شلوارهای ارزان ما دارای کیفیت حداقل متوسط باشند و از پر فروش ترینها می باشند.

دوخت شلوار اسلش :

یک مشکل بزرگ در اسلشهای ایرانی این است که درزها فقط زیگزال دوزی می شود و همین باعث می شود نقاطی از لباس که در نشست و برخاست تحت فشار می باشد(مثلا خشتک شلوار ) بعد از مدتی از درز پاره شوند. که می توان گفت از هر 10 شلوار 9 تای ان با 3نخ زیگزال دوزی شده است که اگر حداقل با 4 نخ زیگزال دوزی می شد خیلی مقاومت بیشتری می داشت. که اگر امکانش را دارید در ابتدای خرید این قسمتها و یا حداقل خشتک شلوار را یکبار راسته دوزی نمایید.

راهنما :

چنانچه مشخصات دوخت را متوجه نشدید با توجه به اهمیت نکات دوخت در عمر بسیار بیشتر شلوارهای اسلش و راحتی برای دریافت فیلم اموزش ایمیل خود را در پایین صفحه در قسمت 7 نکته که فروشندگان شلوار به شما نمی گویند وارد کنید فیلم راهنمای خرید و دوام چند برابر شلوار در ایران برای شما ارسال می شود. (البته نکاتی نیز در مورد سایزبندی و نیز رنگ پس دادن شلوار به خصوص در رنگ مشکی در این فیلم اموزشی توضیح داده شده است.)  

قیمت شلوار اسلش :

به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله جنس قواره کار رنگ (مثلا در بعضی پارچه ها رنگ مشکی گرانتر می باشد) و یا تولید کننده و کیفیت دوخت و دوزنده کار.   خریداینترنتی شلواراسلش مردانهخریداینترنتی شلوار اسلش مردانه

رنگ شلوار اسلش :

رنگ خاصی ندارد ولی بیشتر رنگهای طوسی مشکی و زیتونی سال 98 در ایران پر فروش بوده اند.

سایزبندی شلواراسلش :

این نوع شلوارها از روال معمول شلوارهای بیرونی (پارچه ای لی کتان ) پیروی نمی کنند زیرا کمر این شلوارها کشی می باشد و کمر کار معیار مناسبی برای بدست اوردن سایز فرد نیست و اندازه فاق وران بیشتر معیار هستند  راهنمای سایز بندی پوشاک در سایت سیرنام را مطالعه فرمایید.
خرید شلواراسلش مردانه
خرید شلواراسلش مردانه
شلوار اسلش  

خرید اینترنتی شلوار اسلش مردانه (پسرانه) :

با توجه به مسایلی که در قسمت های بالا گفتیم در خرید این پوشش  بطور انلاین بعد از اطمینان و اعتبار فروشنده و سایت بحث سایز بندی مهمترین مساله می باشد در مورد قد شلوار اگر بعد از بقیه اندازه ها قد شلوار هم اندازه شما بود که خیلی خوب است ولی معمولا اینطور نیست اگر اندازه قد بزرگتر از قد شما بود (مثلا 5 سانتیمتر ) بهترین کار ان است که  انرا کوتاه کنید و گرنه اگر خیلی حساس باشید باید خودتان پارچه تهیه کرده و بطور سفارشی به خیاط بدهید تا انرا برای شما بدوزد. که در قسمت سایز نیز اندازه ران مهمترین معیار می باشد. و نباید در خرید این شلوارها  که کمر ان کشی است زیاد به اندازه کمر کار توجه کرد . من اکثرا دیده ام که مشتری ها در موقع  خرید شلوار اسلش دست خود را داخل کمر کار کرده و انرا می کشند که به خاطر وجود کش داخل کمر شلوار بسته به کش داخل ان کمر کش می اید و در شناسایی سایز کار هیچ ارزشی ندارد. پس در خرید این شلوارها بهترین راه مقایسه اندازه های ران زانو و قد و دمپای یک شلوار و مقایسه ان با شلوارهایی که در حال حاضر می پوشید و از ان استفاده می کنید است .   برای دیدن محصولات می توانید از لینک خرید شلوار اسلش مردانه وارد قسمت اسلش در  فروشگاه شوید. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله شلوار اسلش چیست را بخوانید.  

همچنین می توانید از مقالات مرتبط در پایین صفحه  دیدن کنید.

     
بیشتر بدانید ...
شلوار اسلش چیست

شلوار اسلش چیست + مدلهای جدید شلوار اسلش 2020

شلواراسلش یک نوع شلوار چند کاره میباشد که بسته به نوع استفاده مصرف کننده دارای چندین نوع کاربرد می باشد ولی در اصل معنی شلواراسلش یک نوع شلوار راحتی می باشد که از ان هم به عنوان شلوار خانگی و هم به عنوان شلوار بیرونی (البته نه درجاهای رسمی) و هم در بعضی مدلها به عنوان شلوار ورزشی استفاده می شود.

 

همین چند کاربرده بودن راحت بودن و شیک بودن باعث علاقه مندی مردم و به خصوص جوانان به این نوع پوشش شده است.

  برای دیدن لیست قیمت و انواع مدلهای محصولات می توانید از لینک خرید شلوار اسلش مردانه وارد قسمت اسلش در فروشگاه شوید.

شلوار-اسلش-مردانه

این نوع پوشش را معمولا با لباسهای اسپرت تی شرت و کتانی ست می نمایند.

شلوارهای اسلش کمر کشی با ضخامت پهن یا متوسط دارند و اکثرا دارای بند برای تنظیم کمر هستند دمپا ساده و یا دمپا مچدار (دمپا کشدار) می باشند.

 

شلوار اسلش زنانه و دخترانه چیست ؟

پیشتر این نوع شلوارها مورد استفاده جوانان و نوجوانان بود ولی اخیرا خانم ها و دختران هم به خرید این نوع پوشش روی اورده اند البته جنس و کیفیت و مدلهای شلوارهای اسلش مردانه و پسرانه بسیار بهتر از مدلهای اسلش زنانه ودخترانه می باشد و هم تولید کننده اسلش زنانه و دخترانه بسیار کم می باشد. گاهی می بینیم که خانمها مجبورا به علت نیافتن مدلهای زنانه این نوع شلوارها بعضی از مدلهای اسلش سایز معمولی مردانه یا تین ایجر را می خرند. لینک دیدن محصولات و  خرید شلوار اسلش زنانه   
شلوار اسلش پسرانه
شلوار اسلش پسرانه

جنس شلوار اسلش

معمولا به خاطر ماهیت شلوار راحتی بودن این پوشش در دوخت این نوع شلوار از پارچه های کشی استفاده می شود.که پارچه هایی که درصد پلی استر انها از درصد نخ انها بیشتر است دوام  بیشتری نسبت به پارچه نخی دارند. البته بعضی از شلوارهای اسلش جنس کشی ندارند ولی برای جبران خاصیت کشسانی قواره بزرگتری نسبت به کارهای تولید شده با پارچه های دارای خاصیت کشسانی دارند. شلوار اسلش چیست

شلوار اسلش دمپا کش (مچدار )

این نوع اسلشها جدیدا بسیار پر طرفدار شده است که بیشتر انرا با کفشهای کتانی می پوشند که ظاهر و تن خور زیبایی به شلوار می دهد. و مناسب برای کسانی است که به دمپای ازاد خیلی حساس هستند. و نکته مهم در موقع استفاده و خرید اسلش دمپا کش این است که در موقع خرید 5 تا 10 سانت بلندتر از شلوار اسلش دمپا معمولی انرا تهیه کنید زیرا موقعی که زانوی خود را تا می کنید اگر کش دمپای کار قوی باشد در همانجایی که بالا امده می ماند و شما مجبورید مدام انرا با دست به جای خود برگردانید .  

قیمت شلوار اسلش

بسته به نوع مدل سایز و پارچه و کیفیت دوخت ان دارد. و گاهی یک مدل  تقریبا برابر را 2 تولید کننده با قیمتهای متفاوت به فروش می رسانند.  

شلوار اسلش سایز بزرگ مردانه :

تقریبا سایز  بزرگتر از 44 یا 46 ایرانی یعنی (دور کمر در کمترین جا تقسیم بر دو ) را سایز بزرگ می گوییم اسلشهای مدل دار در این سایزها زیاد مشتری ندارد ولی بعضی مشتریان در سایزهای کوچکتر حدود 44 و 46 و 48 به دنبال شلوار اسلش مدل دار (طرح دار ) می باشند. ولی تولید کننده اسلش های مدل دار  در این سایزها بسیار کم می باشد و ما همیشه در تهیه اسلش مدل دار در این سایز مشکل داریم چون بیشتر تولید کننده ها سایزهای کوچک ومعمولی را تولید می کنند. گاها خانمها در این سایز بعضی مدلهای اسلش مردانه را می خرند. عکس زیر یک مدل شلوار اسلش سایز بزرگ مردانه ساده می باشد.  
شلواراسلش سایزبزرگ مردانه
شلواراسلش سایزبزرگ مردانه

راهنمای دوام بیشتر شلوار اسلش :

در خرید این نوع شلوارها برای عمر و کارایی بیشتر انها نکاتی را در موقع خرید باید به ان توجه کنید که مربوط به دوخت سایزبندی  ورنگ پس دادن شلوار (به خصوص رنگ مشکی) می باشد. که به صورت نوشتاری توضیح ان بسیار مشکل است. با توجه به اهمیت نکات بالا در عمر بسیار بیشتر شلوارهای اسلش و راحتی برای دریافت اموزش خرید ایمیل خود را در پایین صفحه در قسمت 7 نکته که فروشندگان شلوار اسلش و راحتی به شما نمی گویند وارد کنید فیلم راهنمای خرید و دوام بیشتر شلوار در ایران برای شما ارسال می شود.  

لباس اسلش

لباس اسلش یک نوع طرز پوشش می باشد و در دو کلمه لباس اسلش یعنی لباس راحت و خیلی دیر از مد می افتد سی سال پیش پوشش اسلش وجود داشت حالا هم موجود است . البته در ایران فقط به لباسهایی  که حالت اسپرت دارند لباس اسلش می گویند حالا چه این پوشش شلوار  مانتو  تی شرت و یا پیراهن باشد. برای اطلاعات جامعتر می توانید مقاله راهنمای خرید شلواراسلش را بخوانید.
برای دیدن لیست قیمت و انواع مدلهای بچه گانه می توانید از لینک خرید شلوار اسلش پسرانه وارد قسمت اسلش بچه گانه  شوید.
  همچنین می توانید از مقالات مرتبط در پایین صفحه  دیدن کنید.
بیشتر بدانید ...