بلاگ

گیره لباس

چطور از گیره لباس استفاده کنیم ؟

 

یکی از اشیای منزل که در زندگی روز مره به چشم نمی اید ولی ما بسیار از ان استفاده می کنیم گیره لباس یا گیره رخت شویی میباشد.شاید فکر کنید که اینطور نیست ولی اگر دقت کنید متوجه می شوید که در واقعیت همینطور است . و به تعداد زیاد در کشوی اشیای ما موجود هستند.

به خاطر وجود لباسهای مختلف گیره های متفاوتی هم وجود دارد که ما از این گیره های متنوع استفاده می کنیم در این حالت استفاده درست و مناسب از این گیره ها اهمیت زیادی دارد زیرا استفاده نادرست از انها باعث اسیب به البسه شما می شود و رد و اثر  بر روی انها باقی می گذارد.برای مقابله با این وضعیت نا خوشایند بایستی از گیره های لباس به درستی استفاده کنیم و برای همین باید به بعضی از نکات دقت کنید .

گیره لباس

 

1 – استفاده از گیره لباس مناسب

در ابتدا باید دقت کنید که لباسی را که می خواهید برای خشک شدن با گیره اویزان کنید چه نوع لباسی است و سپس با توجه به ان گیره مناسبی که البسه شما را در بند نگه می دارد را به کار برید . نکته مهم در اینجا نوع جنس لباس شما میباشد مثلا برای لباس های حساس و نازک و لباس نخی که راحت شکل می گیرند باید از گیره های با جنس نرم استفاده کرد و انها را از قسمت های کتف و شانه اویزان کنید .البته برای بعضی لباسها باید از گیره هایی با شکل های متفاوت استفاده کرد .

 

گیره لباس

 

2 – استفاده از فقط یک لباس در هر گیره لباس

یکی از بزرگترین خطاها در موقع استفاده از گیره لباس بستن یک گیره به 2 لباس می باشد این کار باعث فشار اوردن البسه به یکدیگر و چروک شدن انها می شود و برای همین برای هر لباس باید از گیره خودش استفاده کرد و نیز با توجه به شکل و جنس لباستان باید از گیره مناسب استفاده کنید .

شاید اگر کمبود جا برای اویزان کردن لباسهایتان به بند دارید استفاده از هر گیره برای هر لباس به نظرتان از دست دادن جا باشد ولی برای حفظ فرم لباستان و عمر بالاتر ان خیلی تاثیر گذار می باشد .

 

گیره لباس

 

3 – استفاده از گیره های غیر رنگی

همانطور که مدل و شکل گیره های لباس متفاوت است جنس های متفاوتی از گیره نیز وجود دارد با توجه به خیس بودن لباسها یکی از مواردی که برای محافظت از البسه ما مهم است استفاده از گیره لباس هایی است که رنگ پس نمی دهند چون بعضی گیره ها در طول زمان با توجه به مواد انها خاصیت خود را از دست می دهند و باعث رنگ دهی به پارجه می شوند مانند بعضی از گیره های فلزی یا با اتصالات فلزی بعضی از گیره های پلاستیکی و چوبی

 

مقالات پیشنهادی :

لباس نخی چطور بشناسیم بشوریم و انواع مدلها

و همینطور می توانید مقاله راهنمای خرید شلوار اسلش را بخوانید.

برای دیدن محصولات می توانید از این لینک وارد فروشگاه سیرنام شوید .

همچنین می توانید از مقالات مرتبط در پایین صفحه  دیدن کنید.

 

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *