قوانین و مقررات سایت سیرنام

قوانین و مقررات سایت

 

 1. شرایط و ضوابط استفاده از سایت

  استفاده از فروشگاه اینترنتی سیرنام به معنی توافق کامل شما با شرایط و ضوابط ذیل تلقی می گردد:

  1. خرید کالا از فروشگاه اینترنتی سیرنام بر مبنای قوانین و آئین نامه های موجود در تجارت الکترونیک و با رعایت کامل تمام قوانین جمهوری اسلامی ایران صورت می پذیرد.
  2. خدمات و محتویات این سایت براى استفاده شخصى و غیر تجارى مشتریان عرضه شده است و مالكیت معنوی اطلاعات موجود در آن متعلق به این فروشگاه بوده و هر گونه سوء استفاده از این اطلاعات پیگرد قانونی دارد. استفاده غیرتجاری از محتویات سایت با ذكر منبع بلامانع است و اگر مایلید از اطلاعات موجود در سایت جهت مقاصد تجاری استفاده نمایید باید از طریق پست الکترونیکی info@sirnam.ir درخواست خود را ارسال نموده و اجازه نامه كتبی اخذ نمایید.
  3. اطلاعات درج شده در خصوص مشخصات فنی كالاهای ارائه شده  ممکن است در مواردی غیر دقیق   باشد(مثلا در اندازه سایزها احتمال خطا تا 1سانتیمتر وجود دارد) این فروشگاه به طور مداوم نسبت به بررسی و بروز رسانی اطلاعات و محتویات آن اقدام خواهد نمود.
  4. كاربران هنگام سفارش كالا ملزم می باشند اطلاعات صحیح كامل را در پایگاه درج کنند. بدیهی است کاستی یا نادرستی اطلاعات مانع تکمیل درست و به موقع سفارش خواهد شد.
  5. فروشگاه اینترنتی سیرنام هیچ گونه مسئولیتی را در مورد کارکرد سایت که می تواند ناشى از عوامل خارج از حوزه مدیریت این سایت باشند (همانند نقص اینترنت، مسائل مخابراتى، تجهیزات سخت افزاری و غیره) نمی پذیرد.
  6. تمام ابزاری که در فروشگاه اینترنتی سیرنام با هدف ارتباط با مشتریان به کار گرفته می شود، فقط برای همین منظور طراحی شده و كاربران متعهد هستند که از این ابزار صرفا برای ارسال و دریافت اطلاعاتی استفاده نمایند که مناسب و مرتبط با بحث سفارش كالا باشد.
  7. ورود کاربران به وب‏‌سایت سیرنام هنگام استفاده از پروفایل شخصی و سایر خدمات ارائه شده توسط سیرنام به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات سیرنام است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین سیرنام از سوی کاربر است.
   لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.
  8. ارتباط فروشگاه اینترنتی سیرنام با کاربران از طریق sirnam.ir بر قرار می گردد و فقط با استفاده از اطلاعاتی که کاربران در سایت درج کرده اند (همانند نشانی، تلفن و …) صورت می پذیرد.
  9. فروشگاه اینترنتی سیرنام به هیچ وجه اطلاعات منحصر بفرد کاربران را به اشخاص و طرفین غیر واگذار نخواهد کرد و ضمنا با استفاده از آخرین فن آوری ها متعهد است حتی المقدور از حریم شخصی کاربران دفاع کند.
 2. شرایط و ضوابط خدمات فروش کالا

  از نظر حقوقی، در معاملات فروشگاه اینترنتی سیرنام، سایت sirnam.ir به عنوان فروشنده و کاربر اینترنتی سفارش دهنده به عنوان خریدار تلقی می شوند.

  1. فروش کالا بر مبنای نوع و مقداری صورت می گیرد که خریدار آن را در فروشگاه اینترنتی sirnam.ir درج نموده است.
  2. فروشنده به هنگام تائید سفارش کالا، مشخصات و زمان ارسال کالا را تعیین کرده و به اطلاع خریدار می رساند.
  3. ارزش کالا یا کالاهای سفارش داده شده طبق فهرست قیمت سایت محاسبه شده و شامل کلیه مالیات ها و عوارض فروش خواهد بود. تنها مبلغی که  به ارزش کالا اضافه می شود، هزینه ارسال و در بعضی از موارد، بیمه کالا است.
  4. مکان  تحویل کالا توسط خریدار در فروشگاه اینترنتی سیرنام درج شده و این فروشگاه به عنوان فروشنده متعهد است با رعایت سیاستهای معین ارسال کالا، سفارش را در آن مکان  تحویل دهد. در صورت عدم حضور سفارش دهنده در مکان  تعیین شده، فروشنده سیاست های خاص مربوطه را اعمال خواهد نمود.
  5. در صورتی که فروشنده به دلایلی که خارج از اراده او می باشد، توان تحویل کالا را در موعد مقرر نداشته باشد و طرفین درباره یک موعد جدید به توافق نرسند، هریك از طرفین حق دارند بدون هیچگونه هزینه ای سفارش را فسخ نماید.
  6. خریدار با تحویل کالای ارسال شده و امضای برگه دریافت کالا رضایت خود را از نوع، تعداد و سلامت کالا ابراز می نماید.
  7. خریدار موظف است در حالت پرداخت در محل، مبلغ قابل پرداخت را هنگام تحویل کالا بپردازد. در صورت عدم پرداخت وجه در موعد تعیین شده توسط خریدار، فروشنده حق دارد از تحویل کالا خودداری و سفارش را فسخ نماید.
 3. شرایط حمل و تحویل کالا

  مشتری گرامی، ضمن تشکر از انتخاب شما، خواهشمند است به موارد زیر دقت فرمایید.

  ارسال سفارشات در محدوده تهران بزرگ از طریق پست سفارشی و پیک(در صورت خواست مشتری) و در سایر مناطق و شهرستانها به واسطه پست سفارشی انجام می شود.

  الف) در مراکز استان و شهرستانها (بجز تهران)

  1. حمل کلیه سفارشات توسط پست سفارشی صورت می پذیرد و فروشگاه اینترنتی سیرنام هیچ کنترلی بر زمان و فرآیند حمل توسط پست ندارد.
  2. برای هر محموله یک شماره رهگیری توسط پست صادر می گردد که این شماره رهگیری بوسیله سرویس پیامک و ایمیل برای شما ارسال می شود. شما می توانید برای رهگیری محموله های خود از سایت: http://newtracking.post.ir/ که متعلق به شرکت پست است استفاده نمائید .
  3. مدت زمان تحویل محموله ها بین دو تا هفت روز کاری پس از واریز وجه و صدور صورتحساب می باشد. (روزهای تعطیل رسمی محاسبه نخواهد شد)
  4. مکان تحویل کالا نشانی است که شما مشتری گرامی در حین ثبت سفارش در وب سایت درج می نمائید این نشانی بر روی کلیه مرسوله ها درج خواهد شد و تغییر نشانی پس از تحویل محموله به شرکت پست به هیچ وجه قابل تغییر نمی باشد.
  5. ساعت تحویل کالای خریداری شده، بسته به زمان حضور مامور شرکت پست در محل شما خواهد بود. متاسفانه فروشگاه اینترنتی سیرنام هیچ کنترلی بر ساعت تحویل مرسوله های شما ندارد و فقط میتواند پیشنهاد شما را در کنار نشانی محل تحویل درج نماید.
  6. در صورتیکه هزینه حمل بصورت پس کرایه باشد و مبلغ آن، در محل تحویل از خریدار نقدا دریافت شود. مبلغ اعلام شده بر مبنای تعرفه و ضوابط شرکت تیپاکس یا پیک بر اساس وزن و نشانی محاسبه می شود و فروشگاه اینترنتی سیرنام هیچ گونه دخل و تصرفی در آن ندارد.

  ب) در محدوده تهران بزرگ

  1. در صورتیکه مشتری درخواست ارسال با پیک را داشته باشد فروشگاه اینترنتی سیرنام هیچ کنترلی بر زمان و فرآیند حمل توسط پیک ندارد.
  2. پس از حمل هر محموله توسط پیک، مشخصات حامل محموله برای خریدار پیامک و یا ایمیل می شود.
  3. مدت زمان تحویل محموله ها یک روز کاری پس از واریز وجه و صدور صورتحساب می باشد. (روزهای تعطیل رسمی محاسبه نخواهد شد)
  4. مکان تحویل کالا نشانی است که شما مشتری گرامی در حین ثبت سفارش در وب سایت درج می نمائید این نشانی بر روی کلیه مرسوله ها درج خواهد شد و تغییر نشانی پس از تحویل محموله به پیک به هیچ وجه قابل تغییر نمی باشد.
  5. هزینه حمل بصورت پس کرایه می باشد و مبلغ آن، در محل تحویل از خریدار نقدا دریافت خواهد شد. مبلغ اعلام شده بر مبنای تعرفه و ضوابط پیک و بر اساس وزن و نشانی محاسبه می شود و فروشگاه اینترنتی سیرنام هیچ گونه دخل و تصرفی در آن ندارد.
 4. شرایط و ضوابط خدمات پس از فروش کالا

  الف) برگشت کالا (حق انصراف)

  1. قبل از ارسال کالا: در صورت انصراف از دریافت کالا پس از تسویه حساب و قبل از ارسال کالا، کل وجه به حساب بانکی خریدار مسترد خواهد شد.
  2. بعد از ارسال کالا: کالای خریداری شده به مدت 3 روز کاری (به شرط باز نشدن بسته بندی کالا و درصورت عدم هرگونه خسارتی به کالا و بسته بندی آن) از تاریخ تسلیم کالا حق انصراف داشته و به محض استفاده از حق انصراف، فروشگاه اینترنتی سیرنام بدون مطالبه هیچ گونه وجهی عین مبلغ دریافتی را پس از دریافت کالا تا حداکثر 2 روز کاری به شما مسترد خواهد کرد و تنها هزینه ی تحمیلی بر مشتری هزینه حمل و نقل کالا خواهد بود.(ماده 37 قانون تجارت الکترونیک)

  ب) گارانتی

  مدت گارانتی و خدمات پس از فروش کلیه کالاهای عرضه شده در سایت برای هر کالا متفاوت بوده و در کنار قیمت این کالاها درج شده است (در صورت عدم درج موارد مذكور در این قسمت، گارانتی برای آن كالا وجود ندارد) اکنون چنانچه کالای خریداری شده دارای گارانتی باشد و دچار نقص فنی شود، خریدار می بایست طبق شرایط مندرج در کارت گارانتی نسبت به ارائه کالا و دریافت خدمات پس از فروش از شرکت گارانتی دهنده اقدام نماید.

     ج) ایرادات کالا

تمامی کالاها قبل از ارسال بصورت دقیق از لحاظ سلامت فیزیکی بررسی می شوند.

درصورت مشاهده اشکال و ایراد تا 24 ساعت پس از دریافت به فروشگاه اطلاع داده شود.

کالای شما توسط کارشناسان ما بررسی خواهد شد و در صورت تایید آن‌ها مبنی بر استفاده نشدن ازکالا، مبلغ کالا به شما برگردانده خواهد شد. اما در صورت عدم تایید کارشناسان ما، کالا با هزینه مشتری بازپس فرستاده خواهد شد.

کالای بازگشتی به هیچ عنوان نباید استفاده شده باشد و در شرایط اولیه‌ی تحویل ( به همراه جعبه و فاکتور و لیبل ) بازگردانده شود.

کالا را چگونه به سیرنام بازگردانید؟

لطفاً قبل از هر اقدامي، با کارشناسان فروش تماس بگيريد.

بازگشت كالا صرفا با هماهنگي كارشناسان ميسر خواهد بود. از ارسال کالا بدون هماهنگي جداً خودداري کنيد.

بهمراه کالا مرجوعی خود فاکتور مربوطه را نیز ارسال فرمایید.

مرجوعی و تعویض سایزها برای تهران بصورت حضوری و یا از طریق پیک و یا پست سفارشی  و برای شهرستان ها فقط از طریق پست سفارشی انجام می پذیرد.

در صورتیکه  ارسال توسط مشتری از طریق پست پیستاز یا تیپاکس انجام گیرد مازاد هزینه بر عهده مشتری خواهد بود.

براي مشترياني که کالاي خود را با پست سفارشی ارسال مي نمايند حداکثر 8 هزار تومان هزينه برگشت کالا ( بر طبق رسيد پستي ) عودت داده خواهد شد.

آدرس جهت ارسال مرجوعی  :

ادرس پستی : تهران , خ رجایی , خ علی ناصر خ کلهری پ 29 واحد2

 

5.قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های سیرنام منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های سیرنام تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

6.محتوا

 مالکیت معنوی محتویات سایت فروشگاه اینترنتی سیرنام شامل قانون حق تکثیر شده و منحصرا متعلق به سایت sirnam.ir می‌باشد.

7.قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، سیرنام هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

 

سیرنام خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.